036557418
התקשרו אלינו 2021*

מעבר דירה

מעבר דירה היא כידוע תהליך די מפרך ומתיש ואין אף אחד שאוהב לעשות את זה. כלומר, שינוי אווירה הוא דבר מבורך, אבל המעבר עצמו כרוך בהכנות רבות, הרמה של לא מעט פריטים כבדים, עצירת השגרה וכמובן – בילוי זמן רב על הכביש. ובכל זאת – מי אמר שהתהליך של מעבר דירה צריך להיות תמיד קשה כל כך? אנחנו מאמינים שאם תתכוננו למעבר כמו שצריך, הוא יעבור חלק ובמהירות האפשרית. בדיוק בגלל זה, הכנו עבורכם צ’ק ליסט למעבר דירה שלם בהתאם לזמנים. בהצלחה!

השלב הראשון – ההחלטה

אם כך, השלב הראשון בתהליך הוא ההחלטה שלכם לעשות את הצעד. במצבים האידיאלים יותר, מדובר על החלטה שעושים באופן מושכל זמן מה מראש, אך ישנם בהחלט מצבים בהם אנו נאלצים לעבור דירה מסיבות שונות. כך או כך, חשוב לקחת כמה רגעים ולחשוב על הדברים הבאים:

 • היכן תרצו לגור: זה הזמן להתחיל לחשוב לאן בדיוק אתם רוצים לעבור. אם המעבר הוא בגלל התרחבות המשפחה, שווה לחשוב על האזור בו תגורו, אם יש בו גני ילדים או בתי ספר, תחבורה ציבורית וכן הלאה. זהו גם הזמן להגדיר פחות או יותר את שכר הדירה שתרצו לשלם וכך אתם יכולים להתחיל לחפש את הדירות שעונות על הדרישות השונות.
 • מה חשוב לכם שיהיה בבית החדש: אצל חלק מדובר על סלון גדול ורחב, אחרים חייבים מטבח מאובזר ונוח, ויש כאלו שלא יתפשרו על מרפסת או גינה קטנה. גם אם המעבר שלכם לא היה מתכונן, שווה לראות בזה הזדמנות לשדרג את תנאי המחיה שלכם. מרגע בו מצאתם את הדירה המיועדת, זה הזמן להתחיל להיערך למעבר.

כמה חודשים לפני המעבר – מתחילים להיערך ולתכנן

למרבית האנשים יש תקופה של כמה חודשים בין העזיבה של הדירה הנוכחית למעבר לדירה החדשה. אם עבורכם זהו מעבר דירה בפעם הראשונה, עליכם לדעת שההכנות מתחילות כבר בשלב הזה ואלו הם הדברים שחשוב לעשות כמה חודשים לפני שמגיעים לתקופת השיא של המעבר:

בדקו הובלה עם חברה או הובלה עצמית

טעות נפוצה של רבים לקראת מעבר דירה היא יצירת קשר עם חברת הובלות ברגע האחרון. במקרה הטוב תקבלו הצעת מחיר מנופחת, ובמקרה הגרוע לא תצליחו כלל למצוא מוביל. קבלו כמה הצעות שיאפשרו לכם להתמקח.

אופציה נוספת היא ללכת על השכרת רכב ולעשות את זה לבד. אפשר בהחלט לשריין רכב כבר עכשיו, למרות שזה פחות קריטי מלסגור מראש עם המובילים. השכרת רכב עשויה להיות משתלמת יותר משמעותית מבחינה כספית, אולם עשויה לדרוש מכם מעט יותר עבודה.

היפטרו מחפצים וריהוט מיותר

עליכם להקל על עצמכם כמה שרק ניתן וזה זמן מצוין להיפטר מדברים שאתם לא צריכים. אפשר לתרום ביגוד לצדקה, למסור דברים ללא ערך כספי ממשי שאתם לא צריכים ולמכור ריהוט וציוד שגם בו אין לכם צורך. הצעד הזה יקל עליכם באופן משמעותי את מעבר הדירה.

ערכו רשימת מעבר דירה

זה הזמן המושלם להכין קובץ אקסל מסודר עם כל הדברים שאתם לוקחים אתכם. אפשר לחלק את זה לקטגוריות שונות כמו ביגוד, ריהוט, כלי מטבח וכן הלאה. לאחר מכן תוכלו לראות מה חסר ומה אתם צריכים לקנות (כמובן בהתאם לציוד שקיים בדירה החדשה, אם יש כזה). יש ציוד שאתם לא צריכים כרגע? נפלא, זה הזמן לארוז אותו ולשים בצד (מייד נדבר על האריזה הרצויה). כעת פתחו טבלה נוספת עם דברים שאתם צריכים לקנות ואספו הצעות מחיר שיאפשרו לכם לרכוש את כל הדברים במחירים הנוחים ביותר.

כמה שבועות לפני המעבר

אז הגענו לרגעי האמת של מעבר הדירה. בשלב הזה כבר נפטרתם מציוד מיותר ושריינתם חברת הובלות. כעת עליכם להתחיל להתכונן לאריזה ואם תעשו זאת בצורה חכמה ומסודרת זה יקל עליכם את שלב המעבר:

 • הכינו את חומרי האריזה: חשוב להשיג מראש קרטונים, נייר דבק, מדבקות סימון, טושים עבים, פצפצים, עיתונים ישנים ואם אתם מתכננים מעבר בעצמכם שווה להשיג גם עגלת סופר או עגלה של מובילים שתקל עליכם.
 • השתמשו או היפטרו ממזון מיותר: מכאן לא כדאי לעשות יותר קניות גדולות בסופר. זה הזמן להשתמש בכל המזון בבית, למסור מה שצריך ואפשר גם לארוז מזון יבש עם תוקף ארוך.
 • פנו מקום ייעודי בדירה הנוכחית לארגזים ולציוד שאתם הולכים להעביר.

בין שבועיים לשלושה לפני המעבר

זה הזמן להתחיל לארוז. זה אולי החלק הכי פחות כיפי, אבל שוב – אם תעשו זאת באופן מסודר זה לא אמור להיות מורכב מדי.

 • ארזו את הציוד שאין לכם בו שימוש כרגע: בשלב הראשון מומלץ לארוז את כל הדברים שאתם לא צריכים בימים הקרובים. ציוד קמפינג, ספרים, בגדים שאתם לא לובשים בעונה הנוכחית וכן הלאה.
 • ארזו דברים שבירים בנפרד: זכרו שבמהלך המעבר יש סכנה לציוד שביר. הקפידו לעטוף כל פריט כזה עם פצפצים או כמות נכבדת של נייר עיתון, והניחו את הפריטים בקרטונים כך שלא תתאפשר להם יותר מדי תזוזה.
 • עטפו רהיטים בניילון נצמד: תוכלו למצוא כזה בכל חנות לחומרי בניין, והוא יתאים במיוחד למעבר דירה. הניילון הנצמד יקטין את הסיכויים לפגיעה ברכוש תוך כדי ההעמסה של הריהוט או ההובלה עצמה ברכב / במשאית.
 • כתבו שם ברור לכל קרטון: כדי להקל עליכם את הפריקה אחר כך, הקפידו לרשום תיאור על כל אחד מהארגזים – כלי מטבח, צעצועים חדר ילדים, ספרים, ציוד אלקטרוניקה וכן הלאה. אטמו כל ארגז היטב בעזרת נייר דבק.
 • בקשו עזרה מחברים: בין אם אתם עוברים עם בני זוג וילדים או לבד, יכול להיות שתצטרכו את העזרה של אנשים נוספים לבייביסיטר או סחיבה של ציוד. זה הזמן לשריין גם אותם.

השבוע של מעבר הדירה

כעת כל שנשאר זו ההעברה עצמה. יש אנשים שיכולים להיכנס לדירה רק בתאריך המיועד, בעוד אחרים נהנים מהאפשרות של כניסה כמה ימים קודם לכן. כך או כך, אלו הדברים שחשוב לעשות:

 • מעבירים בעצמכם: אם החלטתם להעביר את הדברים בעצמכם בסופו של דבר, ואכן יש לכם כמה ימים לצורך כך, השכרת רכב לחודש היא לרוב עדיפה ושווה לעשות זאת. זה יעזור לכם להעביר את כל הדירה בקצב שלכם, ובלי לחץ להספיק לפני התאריך שבו התחייבתם להחזיר את הרכב. זה גם עשוי להיות משתלם יותר מבחינה כלכלית, ותקבלו דיל שיותר יתאים לצרכים שלכם.

כמו כן, אם יש לכם הרבה ציוד שווה לשקול השכרת רכב מסחרי שלרוב תהיה זולה יותר באופן משמעותי מתשלום למובילים.

 • פנו לחברת ההובלות: בשלב הזה אתם אמורים לדעת כמה ציוד בדיוק אתם מעבירים. אם השכרת רכב לא יכולה להתאים לכם, פנו לחברת הובלות, סגרו איתם מחיר ותאריך ו-וודאו איתם שהם מגיעים בתאריך שקבעתם. עדכנו אותם לגבי הרשימה הסופית של הציוד שיש להעביר, וזה עשוי לשנות מעט את המחיר לכאן או לכאן.
 • קחו כמה ימי חופש: לא משנה מהי הערכת הזמן שלכם למעבר, קחו עוד יומיים אקסטרה לכל מקרה. אתם תצטרכו אותם בדרך כלל, ולבטל אותם תמיד אפשר.

טיפים שחשוב לזכור

לסיום – לקראת מעבר דירה טיפים מנצחים:

 • עבדו בצורה מסודרת: נהלו טבלאות מסודרת עם הוצאות ולוחות זמנים ברורים. תייקו בצורה מסודרת הסכמים וחוזים וכן שמרו קבלות אם קניתם ריהוט או הזמנתם נותני שירות שונים למעבר.
 • אל תקשרו לחפצים: נטייה אנושית בהחלט, וכזו שתהפוך את המעבר שלכם למורכב יותר. אל תיקחו אתכם חפצים שאתם לא באמת צריכים וזכרו שזו הזדמנות טובה להיפרד מהם, ולתת למישהו אחר להנות מהם.
 • שבצו מנוחה לאחר המעבר: זכרו שמדובר הרבה פעמים במאמץ פיזי לא קטן, לצד מאמץ נפשי שכרוך בעבודה רבה, בהתמודדות עם מגוון מצבים ופתרון בעיות. רווחו את הלו”ז ואפשרו לעצמכם מעט מנוחה, במיוחד בימי השיא.
 • אל תחכו לרגע האחרון: אל תתחילו את האריזה בשבועות האחרונים. לרוב תגלו שזה לוקח הרבה יותר ממה שחשבתם וזה יכניס אתכם ללחץ מיותר.

לסיכום

מעבר דירה זה לא הדבר הכי נעים לביצוע, אבל אם עושים זאת בצורה מסודרת, זה לא צריך להיות קשה. שימו לב שזה משהו שמתחילים איתו כמה חודשים לפני המעבר עצמו, וככל שתורידו מעצמכם לחץ מראש, כך יהיה לכם קל יותר ברגע האמת. הטיפים שהצגנו כאן יוכלו לסייע לכם לארגן ולתכנן את המעבר באופן אפקטיבי, כך שתצלחו את הימים האלו בראש שקט ובהצלחה.

default