035237017
התקשרו אלינו 2021*

רכבים אמריקאיים

בין אם מדובר ברכישת רכב או שאתם חושבים על השכרת רכב, היצרן שבו בוחרים הוא היבט חשוב. הרכבים המיוצרים בארצות הברית, הם לרוב רכבים עמידים מאוד ומתקדמים מבחינה טכנולוגית. במבט על הם מציגים לפני הנהגים מגוון רב מאוד של יצרנים ודגמים. במאמר זה תוכלו לקרוא כל כמה מיצרני הרכב האמריקאיים הבולטים ביותר.

פורד

יש לא מעט סוגי רכבים אמריקאים, אך לא לכולם יש את ההיסטוריה הארוכה שיש לחברת פורד. החברה הוקמה בשנת 1903 והייתה ונשארה מהגדולות ביותר בין חברות הרכב במדינה זו ובעולם כולו. פורד מציעה רכבים ממגוון סוגים, כולל רכבים משפחתיים בסיסיים וגם רכבים מסחריים כגון משאיות.

שברולט

ייתכן שהמילה שברולט מעלה אצל אנשים מסוימים אסוציאציה של רכבי יוקרה ואין זה מקרי – מדובר במותג שבעבר אכן התמקד בכך. אך היום שברולט מציעה דגמי רכבים במגוון שמתאים לקהל נהגים רחב יותר ומתחרה גם למשל בדגמי רכבים סיניים עממיים. המותג שברולט שייך כיום לחברת ג’נרל מוטורס והוא זוכה לפופולאריות גדולה מאוד מבין מותגי ג’נרל מוטורס למיניהם. בין הדגמים הבולטים של מותג רכב זה, נמצאים למשל שברולט אימפלה המשפחתית, דגם הספורט הוותיק והידוע שברולט קורבט וכן הטנדר שברולט סילברדו.

קאדילק

זהו עוד מותג המקושר היסטורית לרכבי יוקרה. אם כי במקרה זה החברה עדיין מתמקדת ברכבים כאלה – רכבי יוקרה ורכבי מנהלים. ליתר דיוק – קאדילק הוא מותג יוקרה של ג’נרל מוטורס. אלה רכבים בעלי איכות גבוהה של ייצור ושל חלקי הרכב למיניהם. כמובן, גם העיצוב תופס כאן חלק מרכזי. לאורך היסטוריית הדגמים והתפתחות המותג בלט בייחוד בעיצוב שיש להם “סנפירים” בצידו האחורי של הרכב. היום העיצובים של רכבי קאדילק מותאמים למה שמקובל בזמננו, תוך שמירה על מראה יוקרתי ואלגנטי.

jeep

חברת ג’יפ נכנסה להיסטוריה של עולם הרכב בזכות רכב שטח פורץ דרך לצבא ארה”ב שיוצר החל משנת 1941. עד היום, זהו המיקוד המיוחד של חברה זו – רכבי שטח. מבחינה זו זהו סוג רכב מיוחד במינו, מבין סוגי הרכבים שאנו מציגים כאן. רכבי ג’יפ נמצאים גם היום בשימוש נרחב בצבאות שונים בעולם וכוחות ביטחון למיניהם, אך הם גם פופולאריים בדגמים מסוימים בקרב הציבור הרחב בכל רחבי העולם כולל בישראל. לרכב זה יש היום דגמים פופולאריים רבים, בהם ג’יפ צ’ירוקי, ג’יפ גרנד צ’ירוקי וג’יפ רנגלר.

GMC

GMC הוא מותג רכב בולט מאוד של חברת ג’נרל מוטורס הידועה ובהחלט עוד שם ידוע מאוד בכל הקשור לרכבים אמריקאיים. כללית GMC בולטת בעיקר בצפון אמריקה ובמזרח התיכון, עם מגוון סוג רכבים, כולל מיניוואן, טנדרים, משאיות ואפילו אוטובוסים. יש דגמי GMC ידועים רבים כגון הרכב המסחרי סוואנה (Savana), שרואים לא מעט בארץ או רכב השטח יוקון (Yukon).

דודג’

דודג’ היא חברה בבעלות תאגיד סטלנטיס, אך היא עדיין מותג רכב בולט מאוד בפני עצמו. החברה נוסדה במקור בשנת 1900. היום היא מספקת מגוון סוגי רכבים, בהם רכבים משפחתיים, רכבי SUV, טנדרים ועוד. היסטוריה ארוכה ושינויים רבים לאורך חיי המותג, הביאו לכך שדודג’ הציגה היקף גדול למדי של דגמים עד היום. Dodge Ram היא דוגמה לדגם אחד שהפך פופולארי מאוד. זהו טנדר פופולארי מאוד בצפון אמריקה ורואים אותו בשנים האחרונות בשימוש גם בצה”ל.

לסיכום

התמקדות דווקא ברכבים אמריקאיים היא בהחלט כיוון בחירה טוב למדי לרכבים. כפי שראיתם, מבחר לא חסר ומדובר בחברות ותיקות ומבוססות מאוד.