035237017
התקשרו אלינו 2021*

רכבים סינים

במשך שנים ציבור הנהגים הישראלי התרגל לרכבים מתוצרת ארה”ב ומחברות אירופאיות מסוימות. בהמשך הוצגו בשוק המקומי גם רכבים יפניים, רכבים מיצרנים דרום קוראנים ועוד. אך סוגי רכבים סינים הם תופעה חדשה יחסית אצלנו בארץ, אך גם הם זמינים היום למי שמחפשים השכרת רכב או רכישה, בקשת לא קטנה של יצרנים סיניים. אם כך, אילו רכבים סיניים זמינים בארץ לרכישה ולהשכרה? הינה כל מה שכדאי לדעת.

ג’ילי

ג’ילי היא חברה פרטית סינית המהווה יצרנית רכב בין-לאומית גדולה יחסית. ליתר דיוק, Geely Auto הוא המותג הבולט שלה והחברה בכלל ידועה בשם Zhejiang Geely Holding Group. הרכב החשמלי גאומטרי C הוא דגם ידוע מאוד של ג’ילי וגם דגם בולט מאוד בכלל מבין הרכבים החשמליים הנמכרים בישראל.

BYD

חברה הקיימת מאז 2003 והיא למעשה בבעלות סינית-אמריקאית משותפת. BYD אולי לא שם מוכר או ותיק מאוד, אך היא כבר בין יצרניות הרכבים החשמליים הגדולות בעולם, כשדגם בולט מאוד של החברה הוא אטו 3.

MG

MG היא חברה סינית בבעלות הממשל הסיני. החברה מציעה בארץ רכבים חשמליים והיברידיים. בשונה מכמה מהחברות האחרות ברשימה זו, MG מוכרת בשוק הישראלי כבר לא מעט שנים.

צ’רי

צ’רי הוא מותג מיוחד ברשימה זו מאחר שהוא מותג בבעלות ממשלת סין וגם מותג המוצע בארץ בדגמים מבוססי בנזין. החברה פעילה בשוק הרכב מאז שנת 1999 והיא מייצרת בעיקר מכוניות נוסעים, SUV ומיני ואנים.

איווייז

זו היא חברת רכב סינית פרטית המוכרת בארץ זה כמה שנים את הדגמים שלה. מדובר באיווייז U5 שהוא רכב פנאי ובדגם איווייז U6 שהוא גרסת הקופה שלו.

JAC

זו היא חברת רכב ותיקה יחסית הנמצאת בבעלות פולקסוואגן וממשלת סין. JAC היא בעלת רקע חזק ברכבים מסחריים. בארץ זמינים היום דגמים מעטים יחסית שלה והם רכבים פרטיים חשמליים.

WEY

Wey הוא מותג רכב של חברת גרייט וול. רכבים מסוג זה שתמצאו בארץ הם כעקרון רכבי יוקרה.

אורה

עוד מותג רכב של חברת גרייט וול. רכבים אלה מיובאים על ידי כלמוביל ובשונה מהמותג WEY, הם רכבים פשוטים וזולים יותר. מה שמיוחד בהם הוא בין השאר עיצוב הרטרו.

SERES

זו היא חברה סינית באופן מלא בבעלות פרטית מלאה. למעשה זהו שיתוף פעולה של שני גופים מסחריים שונים – סוקון ודונגפנג. בארץ בולט סרס 3 – רכב פנאי בסיסי מתוצרתה. בעולם בכלל SERES מציעה מבחר רכבים חשמליים ורכבים היברידיים.

לסיכום

העובדה שיש שוק פעיל ומשגשג של רכבים מסוג מסוים – במקרה זה מתוצרת סינית, מעידה על כך שאלה רכבים אטרקטיביים לרבים. לכן, הגיוני להביא גם אותם בחשבון, כאשר אתם מחפשים רכב להשכרה או לקנייה.