035237017
התקשרו אלינו 2021*

רעש במנוע

אם אתם מחזיקים ברכב במשך זמן רב, יכול מאוד להיות שכבר יצא לכם להיתקל באחת הבעיות הנפוצות ביותר שקיימות – רעשים מהמנוע. במקרים מסוימים זו יכולה להיות תקלה קטנה שנוכל לתקן במהירות ובעלות נמוכה, לעיתים אלו תקלות רציניות ומורכבות יותר, ויש מקרים שבהם הרעשים עלולים להצביע על בעיה שתגרום לנזק חמור יותר בעתיד, ככה שצריך לטפל בהם בהקדם. בואו נדבר על הבעיות המרכזיות לרעשים מהמנוע ברכבים.

בעיות מרכזיות לרעשים במנוע

חשוב לחדד כי רעשים במנוע יכולים להיות תוצאה של לא מעט בעיות שונות ברכב, ועדיין, אפשר למפות די בקלות את המצבים הנפוצים שבהם זה קורה. בואו נעבור על כולם כעת:

רצועת מנוע (יבשות או רפויות)

המנוע עובד בעזרת רצועות מיוחדות העשויות גומי חזק, שהן אלו שבעצם אחריות על הסיבוב שלו. אחת הסיבות הנפוצות ביותר לרעשים מהמנוע הוא שחיקה של הגומיות האלה, וכך כאשר הן נעות על המיסב נוצר מעין רעש של חיכוך של גומי, סוג של חריקות שכאלו. הדבר קורה פעמים רבות עם הזמן כאשר הגומי מתייבש ומאבד מהלחות שלו. זה קורה לעיתים גם כאשר הן מתבלות ונעשות רפויות, ואז הרעש הוא של מעין מכות קטנות, כאשר הגומי בעצם מסתובב ונותן מכות למיסב.

בעיה בשמן המנוע

אחד הרכיבים החשובים ביותר לעבודת המנוע הוא השמן שבו (תוכלו לקורא עליו בהרחבה במילון מונחים לרכב). כאשר יש מחסור בשמן (בין אם בגלל נזילה או מכל סיבה אחרת שהיא), הרבה פעמים התגובה הראשונה תהיה של רעשים מהמנוע, כאשר עבודות הבוכנה והצילינדרים יוצרות רעש מובחן. חשוב להבין שזהו גורם קריטי להרס של כלי רכב, מצב שיכול להביא לעליית חום המנוע ואפילו לאובדן של הרכב.

בעיה במרימים ההידראוליים

המרימים ההידראוליים הם בעצם השסתומים שמהם נכנס האוויר והדלק למנוע. כאשר יש בעיה, בעיקר בעיה של תזמון ברכיבים האלה, התוצאה היא הרבה פעמים רעשים מציקים ולא נעימים. זהו לא מצב מסוכן מדי, אבל כן חשוב לטפל בו בהקדם ולא להשאיר את זה ללא מענה.

פלאגים לא מתאימים או לא תקינים

התקנה של מצתים (פלאגים) לא תקינים עלולה לגרום בעיות הצתה שהתוצאה שלהן הם רעשים מעצבנים מכיוון המנוע. מצתים שונים הם בעלי עמידות שונה לטמפרטורה, ואם מתקינים ברכב מסוים שמייצר טמפרטורה גבוהה מאוד מצתים לא מתאימים, הוא בעצם יתחיל לזייף וזה מה שיגרום בעצם לרעשי הנקישה החוזרים. אם חושדים שזהו אכן המצב, הפתרון המידי והפשוט הוא להחליף את הפלאגים (רכיבים זולים של כמה עשרות שקלים לכל היותר) ואם הרעשים מפסיקים זה בעצם מצביע על כך שזו אכן הייתה הבעיה מלכתחילה.

רעשים במנוע? חשוב לבדוק במה מדובר

אם אתם שומעים פתאום רעשים בלתי מוסברים במנוע, יכול מאוד להיות שזו לא בעיה רצינית, אבל בשביל הסיכוי הקטן שזו אכן בעיה חמורה, חשוב מאוד לבדוק בהקדם האפשרי במה מדובר. אם אתם מתכוונים לקנות בקרוב רכב חדש שאתם הולכים למשל על השכרת רכב לטווח ארוך, חשוב מאוד לבדוק היטב את הרכב שקיבלתם ובפרט לבדוק מה קורה עם המנוע.

לסיכום

אצלנו בסאן קאר אתם יכולים להיות בטוחים שתקבלו רכבים איכותיים, שמורים ובדוקים בלבד, ככה שאין צורך לחשוש ולא צפויה אף תקלה רצינית. באופן כללי מומלץ שלא להשאיר תקלות ברכב ללא טיפול מהיר, לרוב חוסר הטיפול יביא לכך שבהמשך תהיה תקלה רצינית יותר וחמורה שתעלה הרבה יותר.