התקשרו אלינו 2021*

תנאים להשכרת רכב ליום אחד

בשנים האחרונות ניכר כי ישנה עלייה במקרים בהם אנשים מעוניינים בהשכרת רכב ליום אחד. ההשכרה עשויה לנבוע ממגוון סיבות שונות, החל מטיול שטח יומי ועד להשכרת רכב לאירועים.

שירותי השכרת רכב ליום יעילים עבור משפחות נטולות רכב, המעוניינות לצאת לטיול שאורכו יום אחד, לזוג שעתיד להתחתן ומעוניין להגיע לאירוע באמצעות רכב יוקרתי ומפואר, נסיעת עסקים לישיבה המתקיימת בעיר מרוחקת ואף למי שחפץ בפתרון ניוד זמני ליום אחד. רצוי להגדיר מראש את המטרה לשמה אתם מעוניינים בהשכרת רכב, ולפיכך הגדירו גם את כל מאפייני הרכב הנחוצים לכם, כך תגיעו לסוכנות השכרת הרכבים ממוקדים. לאחר הגדרת הצורך, ניתן לבחור בסוג הרכב הרלוונטי ביותר מתוך מגוון הרכבים הרחב המוצע בסוכנות.

השכרת רכב ליום, יכולה להתפרש באופן שונה בין חברה לחברה וזאת בשל לוחות הזמנים של כל אחת, לעיתים השכרה יומית תהא השכרה המתחילה משעות הבוקר ונמשכת עד לשעות הערב ואילו לעיתים תוכלו לשכור רכב בשעה מסוימת במהלך היום וביום למחרת להשיבו (24 שעות מלאות). כמו כן, בדקו מראש האם יש הגבלת ק”מ ליום במעמד הרכישה, מאחר וישנן חברות שמגבילות את סך הק”מ היומי לסכום שנקבע מבעוד מועד (לרוב 250 ק”מ ביום).

התנאים להשכרת רכב

בכדי להשכיר רכב בארץ, על הנהג להיות בעל רישיון נהיגה בתוקף. כמו כן, רישיון הנהיגה חייב להיות תואם לסוג הרכב השכור. תנאי נוסף להשכרה הוא מסירת פרטי כרטיס האשראי ותעודה מזהה. מלבד זאת, על הנהג להיות בעל תקופת ניסיון נהיגה של שנתיים לפחות. הגיל בו ניתן לשכור רכב הנו 24, אך מוטב שתבדקו מראש מול הסוכנות אם מתאפשרת השכרה לנהגים צעירים.

בעת ההשכרה יש לחתום על הסכם עבור עסקת ההשכרה. במעמד החתימה על ההסכם, קראו את החוזה היטב על מנת שתדעו מה מגיע לכם במסגרתו ועל מה התחייבתם. יתרה מזאת, בדקו שהמחיר שנקבע מולכם, לרבות כל תנאי ההשכרה, מצוינים בהסכם. עוד חשוב לבדוק הוא סעיף הנוגע לביטוח הרכב (ביטוח חובה), במידה ותרצו ביטוח מקיף, סביר להניח שתאלצו לשלם סכום נוסף בעבורו. יחד עם זה יש לציין כי כלי הרכב של חברת SUNCAR, מבוטחים בביטוח חובה ובביטוח צד ג’. יתר על כן, חשוב להדגיש כי רוב הסוכנויות אינן מאפשרות יציאה עם הרכב מחוץ לגבולות המדינה כמו גם מסירת המפתחות לצד שלישי (אלא אם נרשם בחוזה ההשכרה נהג נוסף).

בטרם קבלת הרכב, בדקו אם קיימות תקלות או פגמים חיצוניים ופנימיים הנראים לעין ובמידה ומצאתם – צלמו את התקלה ועדכנו את נציג חברת ההשכרה. אגב, מדיניות ביטול העסקה, בהתאם להוראת חוק הגנת הצרכן, תוכל להידרש במשך 14 יום מביצוע העסקה ולא יאוחר מכך, אולם יש לברר בתקנון החברה אודות מדיניות ההחזרות והביטולים.

יש לציין כי עיכובים בהחזרת הרכב השכור יובילו לתשלום נוסף, לכן השתדלו להחזיר את הרכב במועד שנקבע עבורכם. מה גם שיש להשיב את הרכב כשמכל הדלק הנו מלא ובהתאם להוראות היצרן, כלומר שסוג הדלק יהיה תואם לסוג הרכב ששכרתם.

השכרת רכב ליום אחד מסתמנת כעסקה נהדרת עבור רבים, זאת מאחר והיא מאפשרת להם לשכור רכב התואם לצרכיהם, להימנע משימוש בתחבורה הציבורית ולחסוך בעלויות.