035237017
התקשרו אלינו 2021*

השכרת רכב משפחתי

השימוש ברכב בעידן בו אנו חיים הוא כבר מזמן לא מותרות. היום מעטים האנשים שיכולים להסתדר ללא רכב בין אם זה בשגרת היום יום שלהם ובין אם זה בחופשה, טיול או כל פעילות אחרת. בעיקר כשמדובר על משפחה, אין כמעט אופציה להתנייד, ואם בוחרים באוטובוס או ברכבת ההתניידות הופכת למורכבת ומסורבלת.

כשמדובר על פתרון למשפחה, האופציות הן קניית רכב משפחתי או השכרה של אחד כזה, כשהאופציה הראשונה לא מתאימה לכל משפחה בעיקר אם צריך רכב גדול למשפחה בת יותר מ-3 ילדים. האופציה השנייה – השכרה רכב למשפחה היא אופציה מצוינת בין אם זה השכרת רכב 7 מקומות או פחות מזה, אופציה שמתאימה גם לטיול קצר בן יום או כמה ימים וגם להתנהלות היום יומית כשאין רכב קבוע וצריך לבצע נסיעות מרובות.

אך איך בוחרים רכב מתאים למשפחה? הנה כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון:

  • דלק ואנרגיה – אם אתם מאלו שעושים שימוש רב ברכב (וגם אם לא ממש) כדאי לכם לבדוק איזה רכב צורך פחות דלק. יש רכבים חסכוניים יותר ופחות וזה בהחלט שיקול שצריך לקחת בחשבון.
  • נוחות – בעיקר כשמדובר על השכרת רכב 7 מקומות אך גם ברכב משפחתי סטנדרטי, חשוב לבדוק עד כמה הוא נוח בפנים והאם הוא צפוף או מרווח. נסיעה לצפון או לדרום בת כמה שעות בצפיפות עלולה להפוך לסיוט של ממש בו המשפחה רק תסבול…
  • נוחות נהיגה – חשוב לקחת את הרכב לסיבוב בשביל להרגיש אותו, בעיקר אם עומדים לעשות בו שימוש מאסיבי. נהיגה לא נוחה ברכב עלולה לפגוע בהנאה מטיול ואף מסכנת את יושבי הרכב.
  • תא מטען – כשנוסעים עם המשפחה זו בדרך כלל נסיעה עם תיקים, מזוודות, עגלות ומה לא… אם המזוודות הללו יהיו על הנוסעים נעים זה לא יהיה ולכן חשוב לבחור ברכב עם תא מטען גדול, כזה שיכול להכיל את כל מה שצריך לקחת.

האם הרכב הוא הוצאה מוכרת?

בין אם שוכרים רכב משפחתי לטיול או לתקופה קצרה ובין אם זו השכרה לטווח ארוך, חשוב לברר האם אפשר לרשום את הרכב המושכר כהוצאה מוכרת. אם אתם עצמאיים ועושים שימוש ברכב גם במהלך יום העבודה יכול מאוד להיות שהוצאה כזו תוכל להיות רשומה כחוק מה שאומר שבפועל היא תהיה נמוכה יותר, אבל את זה כמובן אתם צריכים לבדוק עם רואה החשבון שלכם.

אז איזה רכב יתאים למשפחה שלכם? רכב שיהיה קודם כל נוח. נסיעות משפחתיות יכולות להיות מהנות מאוד ויכולות להיות זמן מצוין לגיבוש, אך מצד שני הן גם יכולות להפוך לסיוט. אם זה יהיה כך או כך זה תלוי כמובן קודם כל בכם ההורים וביכולת שלכם להפעיל את הילדים, אך לא פחות חשוב מכך, זה תלוי באיזה רכב תיסעו ועד כמה הוא יהיה נוח למשפחה. השכרת רכב משפחתי תספק לכם עוד יתרון אחד גדול על פני קנייה בעיקר כשמדובר בהשכרת רכב לטווח ארוך. לא נוח לכם? לא מתאים לכם? תמיד אפשר לחזור לחברה ולבקש להחליף לרכב אחר, רכב שחוויית הנסיעה בו תהיה טובה ומהנה יותר.