035237017
התקשרו אלינו 2021*

איך לחסוך בדלק

בשנים האחרונות אנו עדים לעלייה במחירי הדלק ולהפיכת פעולת התדלוק לאחת ההוצאות הגדולות ביותר עבור כל משפחה. במטרה לאפשר לכם לחסוך באחת ההוצאות הקבועות שלכם, יצרנו מדריך קל ופשוט שיחסוך לכם הרבה כסף. רוצים לחסוך בדלק? הנה כמה .

לבצע בדיקה תקופתית ולהחליף מסננים באופן קבוע

חשוב לבצע בדיקה תקופתית לרכב בכדי לוודא שאין נזילות של דלק ושהמסננים השונים עובדים כהלכה. נזילות קטנות אולי אינן נראות לעין, אך הן בהחלט משפיעות על רמת צריכת הדלק בכל נסיעה. גם החלפה של מסנני השמן והאוויר חשובים להפחתה של צריכת הדלק. בעזרת החלפה קבועה של מסננים אלו, תאפשרו למנוע המכונית לנצל באופן אופטימלי את הדלק הקיים במיכל.

לנהוג באופן בטוח יותר – להימנע מהאצה פתאומית ובלימה מסוכנת

מסתבר שנהיגה זהירה היא לא רק הדרך שלכם להימנע מתאונות דרכים אלא אפשרות אמיתית ליהנות מחסכון משמעותי. משום שהאצה ובלימה הם גורמים קריטיים להעלאת כמות הדלק בזמן הנהיגה, חשוב לשמור על מהירות אחידה (ונמוכה). נהיגה אחראית תאפשר לכם לנהוג בסל”ד נמוך יותר וליהנות מחסכון בדלק – ללא כל מאמץ.

לבדוק את איכות הצמיגים ואת לחץ האוויר בהם

בלתי ניתן להפריז בחשיבות של איכות הצמיגים ובשמירה על לחץ אוויר תקין ברכב שלכם או ברכב שהשכרתם. משום שהצמיגים הם החלק היחידי ברכב אשר בא במגע ישיר עם האספלט הישראלי המחוספס, הם נוטים להינזק באופן מהיר יותר מחלקי הרכב האחרים. חשוב לבדוק את איכות הצמיגים ואת רמות לחץ האוויר בהם ולא לחכות לפנצ’ר בכדי להחליף אותם. רמות נמוכות של לחץ בגלגלים, יגרמו לעלייה הדרגתית בצריכת הדלק.

בדגמי רכבים חדשים יש חיישני לחץ אוויר אשר מתריעים כאשר גלגל או גלגלים מאבדים מלחץ האוויר שלהם.

כדי לדעת כמה אוויר אתם צריכים בגלגלים(יש אפשרות שהגלגלים הקדמיים ואחוריים יהיו בעלי לחץ אוויר שונים) הסתכלו בחוברת של הרכב או במדבקה שאמורה להיות בדלת הנהג.

ברוב הגדול אתם תקבלו את הנתונים ב bar ואתם צריכים לשנות ל psi. כאשר מידת bar אחת שווה ל 14.5.

לדוגמא: במידה ורשום לכם שהגלגלים הקדמיים נדרשים ל 2 bar אז אתם צריכים לחץ אוויר של 29 psi בכל גלגל.

טיפ 1: כל המידע שכבר קראתם ותקראו בהמשך תקף גם בהשכרת רכב ואפילו חשיבותו עולה.

טיפ 2: קנייה או השכרת רכבי יוקרה יכולה להוזיל את צריכת הדלק שכן ברכבי יוקרה יש מערכות אשר יודעות לכבות את המנוע בזמן עצירה ובכך חוסכת בדלק ברמזורים ובפקקים.

להשתמש בתוספי הדלק המתאימים לסוג המנוע

חשוב להשתמש בתוסף דלק באופן קבוע ולשאול אודות סוג התוסף האידיאלי למנוע שלכם. תוסף דלק איכותי מאפשר למנוע שלכם לנצל באופן מקסימלי כל ליטר של דלק, מעלה את התפוקה שלו ומונע הסתיידות של צינורות הדלק. שימוש קבוע בתוסף איכותי יאפשר לכם לחסוך בצריכת הדלק באופן משמעותי.

להפחית את השימוש במזגן (במידת האפשר)

המזגן הוא אחד מצרכני האנרגיה הגדולים ביותר שקיימים ברכב ומשפיע באופן משמעותי על כמות הדלק שהמכונית שלכם צורכת. בכדי לחסוך בצריכת הדלק, נסו לכבות את המזגן כאשר מזג האוויר מאפשר זאת. למרות שחלונות פתוחים פוגעים במבנה האווירודינמי של הרכב, שימוש קבוע במזגן מעלה את צריכת הדלק באופן גבוה יותר.

התאמה בין נפח המנוע לסוג המכונית

חשוב לבחור במכונית שבה תהיה התאמה מלאה בין נפח המנוע למשקל המכונית ולסוג השלדה. ככל שהרכב יהיה גדול וכבד יותר, כך יבחרו יצרניות הרכב להשתמש במנועים בנפח גבוה יותר. בחירה במכונית מיני אשר מצוידת במנוע בנפח צנוע, תאפשר לכם לדעת שאתם לא מבזבזים גלונים של דלק לחינם.

טיפ 2: כאשר אתם הולכים על השכרת רכב לטווח ארוך או השכרת רכב ליום בקשו בחברת ההשכרה לבדוק את לחץ האוויר בגלגלים לפני שאתם חותמים על חוזה השכרה.

להעדיף מכוניות בעלות גיר ידני

מכוניות בעלות גיר אוטומטי נחשבות לזוללות דלק ידועות ולכן אנו עדים למגמה של חזרה אל היסודות. יותר ויותר ישראלים בוחרים לחזור למכוניות הגיר הידני וליהנות מצריכת דלק נמוכה באופן משמעותי. הגיר האוטומטי צורך כמויות גדולות של דלק משום שהוא תמיד נמצא בפעולה ואילו המנגנון הידני מאפשר בקרה מלאה והפחתה משמעותית בצריכה של אנרגיה.

לסיכום, על ידי בחירה במנוע בנפח נמוך ושמירה על האיכות שלו לאורך זמן ניתן לצמצם את צריכת הדלק ולחסוך באופן משמעותי בהוצאות השוטפות. הקפדה על נהיגה בטוחה ובחירה בתוספים המתאימים, יאפשרו לכם לבקר פחות בתחנת הדלק ולחסוך לא מעט כסף בכל תדלוק.