036557418
התקשרו אלינו 2021*

השכרת רכב לראש השנה

באיזור ראש השנה ניתן לראות עלייה חדה בכמות הרכבים המושכרים בישראל, שכן מדובר בתקופה שבה רבים מאתנו יוצאים לחופשות ברחבי הארץ. ארוחות ערב החג לא תמיד מתקיימות באזור המגורים שלנו ולפיכך לא אחת אין מנוס משכירת רכב ליום-יומיים. בין אם אתם כבר מורגלים בנושא ובין אם לא, הרשו לנו להזמין אתכם לקרוא את המאמר הבא שכתבנו במיוחד עבורכם, שבו קיבצנו מספר טיפים שחשוב להכיר.

אביזרים נלווים

נסו להיזכר האם ישנם אביזרים שונים שאתם זקוקים להם, שאתם נוטים לקחת כמובנים מאליהם. הכוונה היא למשל לכיסא תינוק לרכב או למטען עבור הטלפון החכם. קחו בחשבון שלא כל חברת השכרת רכב מחזיקה את כל הציוד הדרוש לכם ולכן חשוב שלא לסמוך על כך שהאלמנטים השונים יהיו ברשותה. במילים פשוטות, חשוב לברר את העניין מראש ולא לסמוך על מזלכם הטוב.

התאמת הרכב לצרכים שלכם

חשוב ביותר להתאים את הרכב לצרכים שלכם. אם למשל מדובר ברכב קטן המתאים לנסיעות עירוניות, רוב הסיכויים שהוא לא ישרת אתכם נאמנה אם אתם משפחה של חמש נפשות, המעוניינת להגיע מהנגב לגליל העליון בנוחות מרבית. כמו כן חשוב לבדוק למשל מה הוא הגודל של תא המטען, אם אתם צריכים לקחת אתכם לדרך עגלה של תינוק או ארגזי ציוד לא מעטים.

לכל צרה שלא תבוא

תנו דעתכם למקרים לא צפויים ולא רצויים כמו למשל תקר בגלגל או תקלות מנוע שעשויות לפקוד אתכם בדרככם. מן הסתם חברות השכרת הרכב דואגות לכך שכל הרכבים שהן מחזיקות יהיו במצב תחזוקתי מצוין, אך עדיין אין זה מן הנמנע שמשהו ישתבש. לפיכך חשוב לברר עם מי אתם אמורים ליצור קשר במקרה של תקלות או מקרים לא צפויים ומה הוא השירות שתקבלו. אם אתם זקוקים לרכב לתקופה ממושכת יחסית, בררו האם תקבלו במקרה של תקלה, רכב חלופי. בהקשר זה נציין עוד כי חשוב לברר מה בדיוק כולל הביטוח, כלומר מפני אילו נזקים מכסה אתכם הביטוח ומה הוא גובה ההשתתפות העצמית. באופן כללי מומלץ תמיד לרכוש כיסוי ביטוחי המבטל את ההשתתפות העצמית. העלות זניחה לעומת הוצאה גדולה ובמיוחד שלא מתוכננת.

הזמינו את הרכב מראש

בפסח ובראש השנה הביקוש לרכבים מושכרים גבוה במיוחד ולכן מומלץ להזמין את הרכב מספיק זמן מראש. גם חברות השכרה המחזיקות צי רכבים מרשים במיוחד, מוצאות את עצמן בערב החג עם מגרש חנייה ריק, קחו זאת לתשומת לבכם. אם לא תדאגו להזמין את הרכב מספיק זמן מראש, ייתכן מאוד שתצטרכו להתפשר על רכב שלא מתאים לכם או במקרה הגרוע יותר, להישאר בבית.

הגבלות שחשוב להיות מודעים אליהן

לפני שאתם חותמים על חוזה השכירות, בררו האם ישנן הגבלות כאלו ואחרות שאתם צריכים להכיר. כך לדוגמה ישנן חברות המספקות רכבים בפחות מ-100 שקלים ליום. במקרים האלו לרוב מדובר במבצע הרלוונטי רק עבור כמות מסוימת של קילומטרים. בדרך כלל כל קילומטר מעבר לכמות  הזו, יחויב בתעריף גבוה לעומת סגירה מראש של הנסיעה שתכננתם. מובן שהחברה מיידעת אתכם על כך מראש. לאור זאת חשוב להבין היטב מהן המגבלות בחוזה, ומהן העלויות הנוספות שאינן כלולות בעסקה שסגרתם למשל נסיעה בכבישי אגרה, איחור בשעת ההחזרה וכו’

באופן כללי אנו ממליצים להיות קשובים היטב במעמד קבלת הרכב לתנאי השימוש על מנת לקבל את חווית השירות הטובה ביותר.