035237017
התקשרו אלינו 2021*

למה כדאי להשכיר רכב לטיול בירושלים

עיר הבירה שלנו היא מוקד תיירותי לתיירים מכל העולם. מלבד זאת, לירושלים מגיעים גם ראשי מדינות ואנשים בעלי תפקידי ממשלה בכירים. לא מעט אנשים רוצים להגיע לאזור כדי לקחת חלק באווירה הייחודית של העיר העתיקה והכותל, לסייר בשוק מחנה יהודה ולראות מקומות היסטוריים וממצאים ארכאולוגיים ייחודיים.

בין אם מדובר בטיול יומי או טיול שנערך לאורך מספר ימים, דרכי ההגעה לירושלים והתנועה בתוך העיר נעשות לרוב באמצעות תחבורה ציבורית, מה שעשוי לעיתים ליצור עומס באמצעי התחבורה ולהשפיע על החוויה.

היתרונות בהשכרת רכב לטיול בירושלים

התחבורה הציבורית בירושלים אמנם מגוונת, ישנה הרכבת הקלה לצד מגוון רחב של קווי אוטובוס שמגיעים ממקום למקום, אך אפשרויות ההגעה בתוך העיר, לרבות ההגעה לירושלים עצמה, יהיו יעילות יותר באמצעות רכב. בכדי שתוכלו להימנע מכמות הקילומטרז’ ברכבכם הפרטי, מוטב שתשקלו שירותי השכרת רכב ליום או לכמה ימים, זאת בכדי שתוכלו להגיע לירושלים בנוחות מקסימלית. הגעה בתחבורה ציבורית לא תיקח אתכם ישירות למלון או ליעדים מרכזיים אלא לתחנה מרכזית או לתחנת הרכבת (מה שייאלץ אתכם להמתין לתחבורה ציבורית ולחשב את המסלול האידיאלי בדרך ליעד), לכן מוטב לשקול את ההגעה לעיר באמצעות רכב שכור. במידה והחלטתם להגיע לעיר באמצעות תחבורה ציבורית, ישנה אפשרות נוספת והיא השכרת רכב בירושלים, כך תוכלו לאסוף את הרכב בנקודה מסוימת בעיר ולהשיבו בתום פרק הזמן המצוין בחוזה ההשכרה. תוכלו לשכור רכב שתואם לכמות המטיילים, כלומר רכב של 5 מקומות ואף יותר. כך ניתן לשמור על גיבוש הקבוצה ולטייל יחדיו מבלי להתפצל. יתרה מזאת, תוכלו לתדלק ברחבי העיר כולה, אולם יש לשים לב שישנן תחנות דלק שלא פעילות בשבת, לכן רצוי לתדלק את הרכב בטרם כניסת השבת.

אחד החסרונות של התחבורה הציבורית, טמון דווקא בלוח הזמנים של הטיול. כשאתם מתניידים באמצעות תחבורה ציבורית, ותלויים בחילופי קווים, המתנה ממושכת לאוטובוס וכו’, אתם למעשה עלולים לפספס אתרים ויעדים שרציתם לראות מפאת חוסר זמן או בשל העיכוב שנוצר. למעשה, אתם תפסידו לא מעט זמן בהמתנה לתחבורה הציבורית או בנסיעה ארוכה (שברכב עשויה להיות קצרה יותר), מה שיכול להשפיע על לוח הזמנים של הטיול שלכם. קצב הטיול יהיה איטי יותר משתכננתם, ולא תוכלו להיות גמישים מבחינת זמנים, זאת משום שתצטרכו להספיק את הקווים הרלוונטיים ולעלות על האוטובוס בזמן.

דבר נוסף שיש לקחת בחשבון, הוא שלא ניתן לעשות עצירות במהלך הנסיעה. אם אתם רוצים לטייל עם ילדים או שאתם בעצמכם צריכים להתפנות לעיתים קרובות, הנסיעה בתחבורה הציבורית עשויה להיות מאתגרת בעבורכם.

תהליך השכרת הרכב

אחת השאלות שעולות במהלך התהליך היא: כיצד לבחור את סוכנות הרכב? ובכן, ראשית כדאי לברר אם אתם עומדים בתנאים להשכרת רכב, שכן לכל סוכנות להשכרת רכבים יש תנאים משלה. בדרך כלל, רובם זהים, אך עדיין כדאי לוודא שאתם זכאים לקבלת השירות. בחרו בסוכנות הרכבים שמעניקה לכם רכבים איכותיים, נקיים, בעלי ביטוח חובה (וביטוח צד ג’) ומאפשרת מגוון רחב של סוגי רכבים שונים. וודאו שסוג הרכב האידיאלי בעבורכם אכן ניתן להשכרה בסוכנות הרכב (למשל שהחברה מחזיקה מיני ואן וכו’) וקראו היטב את סעיפיו של חוזה ההשכרה על מנת שתוכלו להבין מה נדרש מכם במעמד ההשכרה ובתום החוזה.

 

השכרת רכב בירושלים מסתמנת כהחלטה נכונה, בייחוד עבור משפחות או קבוצות, שכן מעבר לכך שההגעה לירושלים נעשית באופן המיטבי תוך נוחות מקסימלית, ניתן להתנייד ברחבי העיר, לחסוך זמן ולהגיע לכל היעדים הרלוונטיים ביותר.