035237017
התקשרו אלינו 2021*

השכרת רכב לעסקים

עסקים רבים מצריכים את העובדים שלהם לעשות שימוש יום יומי ברכבים, ועסקים אלו צריכים לספק את אותם רכבים לעובדים. לנהל צי רכבים בחברה או בעסק זה כאב ראש לא קטן, ומי שאחראי על הרכבים חייב לוודא שהם תקינים, לבצע בדיקות תקופתיות, טיפולים, להעביר את הרכבים הללו טסט, לדאוג לרכב חלופי במידה והרכב לא תקין ואין ספור דברים אחרים, אך היום למי שמחפש רכב לעסק לטווח קצר או ארוך יש פתרון יצירתי, פתרון בדמות השכרת רכב מחברת ליסינג שמנקה מהראש את כל הדאגות הנוגעות לכך.

יתרונות:

  • עלויות אחזקה – כל עלויות האחזקה של הרכב על חברת ההשכרה. טיפולים, תיקונים, וכל שירות אחר שהרכב צריך, פרט לדלק כמובן.
  • תחזוקה באחריות חברת ההשכרה – לא צריך לדאוג לעובד שיבצע את התחזוקה, ולא צריך לבזבז זמן יקר ולפגוע בעסק. את כל פעולות האחזקה מבצעת חברת ההשכרה מה שחוסך לבעל העסק לא מעט דאגות.
  • רכב חלופי – הרכב זקוק לטיפול תקופתי? חברת ההשכרה תספק רכב חלופי. הרכב הושבת מכל סיבה שהיא? אל דאגה, רכב אחר יסופק במהירות האפשרית.
  • שירותי גרירה – הרכב נתקע? כל מה שצריך הוא לפנות לחברת ההשכרה והיא כבר תדאג לגרירה.
  • ביטוח – השכרת רכב לעסקים כוללת את כל הכיסויים הביטוחיים הדרושים – חובה, צד ג’ ומקיף.
  • אין התחייבות לטווח ארוך וניתן לבטל את העסקה בכל סיום תקופת השכרה או להאריך אותה.

למי זה מתאים?

השכרת רכב לעסקים מתאימה  גם לתקופות קצרות יחסית של כמה ימים/שבועות עד להשכרת רכב לטווח ארוך של מספר חודשים ואף שנים.

יש גם אפשרות להשכיר רכבי יוקרה למקרה שיש פגישה חשובה או שקולגה חשובה מגיעה ואתם רוצים להרשים.

מה מקבלים?

רכב תקין, וכפי שציינו את כל הביטוחים הרלוונטיים, שירותי גרירה, ושירותים אחרים שנדרשים.

ליסינג תפעולי

ליסינג תפעולי מתבצע בדרך כלל דרך מקום העבודה, אם כי יש גם ליסינג תפעולי פרטי. הכוונה לרכב שמוחכר על ידי העסק בדרך כלל לשלוש שנים כשהתשלום מתחלק לפי חודשים, ובסיום התקופה בעל העסק מחליט האם לשלם את היתרה ולרכוש את הרכב או להחליף לרכב אחר ולהמשיך לשלם תשלומים חודשיים. ה”תפעולי” מתייחס לחבילת אחזקה שמקבל העסק כמו טיפולים שוטפים, טסט, ביטוח ועוד.

היתרונות:

היתרונות של ליסינג תפעולי הם קודם כל עלויות האחזקה שנחסכות כמו גם האחזקה עצמה בפועל שמנוהלת על ידי חברת הליסינג. אין כאב ראש ואין בזבוז זמן יקר. יתרון נוסף הוא המימון, בליסינג תפעולי לא צריך לשלם את כל הסכום מראש כמו בקנייה מה שמקל על העסק בהתנהלות השוטפת.

החסרונות:

החיסרון העיקרי של ליסינג הוא שבכל תקופת הליסינג הרכב נשאר בבעלות חברת הליסינג. רק לאחר שהוא משולם במלואו הבעלות עוברת לעסק. חיסרון נוסף הוא ההתחייבות לטווח הארוך שלא כמו בהשכרה.

למי זה מתאים?

ליסינג תפעולי מתאים לעסקים שמחפשים פתרונות רכב יעילים לעובדים שלהם, עובדים קבועים שאמורים להישאר לטווח ארוך, כמו גם עסקים שלא מעוניינים להקצות כוח אדם בשביל תפעול ואחזקת הרכבים שלהם.

מה מקבלים?

העובד יקבל רכב איכותי ומפנק שהוא יכול בדרך כלל להתנייד באמצעותו גם מחוץ לשעות העבודה, רכב שייבחר בדרך כלל מתוך מבחר מצומצם של רכבים שהוסכם עליהם, ואת חבילת האחזקה שנבחרה. ברוב עסקאות הליסינג התפעולי יותקן התקן דלק (דלקן) והמעסיק יסבסד את עלויות הדלק של העובד.

מיסוי

אומנם ברוב חוזי העבודה הכוללים רכב מליסינג תפעולי כל העלות היא על המעביד, אך על העובד לשלם מס בשל ההטבה הזו הנקרא “שווי שימוש”. לעסק זה ייחשב כהוצאה מוכרת מה שישפיע על תשלומי המס.

באפשרותכם להזמין עבור העסק שלכם כבר עכשיו רכב להשכרה או רכב בליסינג תפעולי בהתאם לצרכים שלכם. אנו כאן בכדי לענות לכם על כל שאלה ולסייע לכם בקבלת ההחלטה הנכונה.

למה זה משתלם לעסק שלך?

לקבלת הצעה משתלמת