036557418
התקשרו אלינו 2021*

סוגי ווי גרירה

לווי הגרירה יש לא מעט שימושים שמקלים עלינו במגוון תחומים, החל מטיולים ועד לגרירת מטענים ממקום למקום. את ווי הגרירה ניתן להתקין בחלקו הקדמי של הרכב או בחלקו האחורי, וההתקנה נעשית בחלקו התחתון של הפגוש. התקנת ווי גרירה חייבת להיעשות במקצועיות בכדי לשמור על בטחון הנוסעים, הנהגים והולכי הרגל, לכן ההמלצה הרווחת היא לגשת למתקינים מורשים שיתקינו עבורכם את וו הגרירה הרלוונטי.

שימושים נפוצים

ווי גרירה יכולים להועיל למטרת גרירת עגלה או מטען, כמו למשל במעבר בין דירות או להעברת סחורה (כמו גם אחסון ציוד). נוסף לכך ישנם אנשים שמחברים את וו הגרירה לרכבם בכדי לשנע אופנוע ים, אופניים, ציוד קמפינג, טרקטורון, קרוון וכו’. שימוש נוסף לוו הגרירה הוא למטרת חילוץ רכבים או גרירתם בשטח. לפיכך ניכר כי ווי הגרירה משמשים הן למטרות פרטיות והן למטרות מסחריות. יתרה מזאת, השכרת רכב מסחרי עם וו גרירה, הוא שירות נפוץ שמסייע ללא מעט אנשים להוביל מטענים ממקום למקום ולהיעזר בכל יתרונותיו של וו הגרירה ברכב שכור.

בחירת וו גרירה

בחירת וו גרירה צריכה להיעשות באופן קפדני כשיש לקחת בחשבון את מטרות הגרירה, זאת משום שישנם סוגים שונים של ווים. כלומר, קיימים ווי גרירה שמסוגלים לשאת משקלים כבדים וישנם ווי גרירה קבועים שמתאימים למי שמעוניין להשתמש בהם באופן שוטף כמו גם ווים נשלפים. כך או כך, אחד האלמנטים הבולטים לבחירת וו הגרירה האידיאלי ביותר, טמון בהתאמת המשקל שברצונכם לגרור לסוג הוו.

חשוב לציין שהתקנת וו גרירה, בין אם מדובר ברכב פרטי או בהשכרת רכב, חייבת להיות מאושרת על ידי משרד התחבורה ומיושמת בהתאם להוראות היצרן.

סוגי ווי גרירה

וו גרירה קבוע – וו גרירה לשימוש קבוע הוא אחד מווי הגרירה השכיחים ביותר, והוא משמש גם לצרכים פרטיים וגם לצרכים מסחריים. וו הגרירה הקבוע עלול להשפיע על אפשרויות החנייה של הרכב, אולם במקרים רבים זה לא מהווה בעיה משמעותית.

וו גרירה נשלף – וו גרירה שאינו מחובר לרכב באופן קבוע, כך שניתן להשתמש בו רק במידת הצורך. וו גרירה מסוג זה מצריך תחזוקה מוגברת יותר מוו הגרירה הקבוע אך הוא מקנה לבעל הרכב יתרון מבחינת חנייה, משום שניתן לפרק את הוו בעת הצורך.

וו גרירה תפוח – הנו בעל התקנה פשוטה יחסית ואף מאפשר נשיאת משקלים עד לגובה של 750 ק”ג, לכן אפשרויות הגרירה שלו מוגבלות. בדרך כלל נרכש על ידי בעלי אופנועי ים, סירות מנוע וכו’. יתר על כן, גרירת הנגרר תיעשה באמצעות עגלה בעלת תאורה ובלמים. ניתן להתקין וו גרירה תפוח רגיל או נשלף.

טבעת – בדרך כלל טבעות מיועדות למשקלים גבוהים. גם במקרה זה ניתן להתקין וו קבוע או נשלף.

 

יש לא מעט שימושים לווי גרירה, כמו גם מגוון סוגים. על מנת להתאים את הוו האידיאלי ביותר, חשוב להתאימו לצרכיכם. וודאו שהוו מותקן באופן מקצועי על ידי מתקינים מורשים, כך תוכלו להשתמש בו בבטיחות.